anketcepte.com

Sıkça Sorulan Sorular

Üyelik İle İlgili Sorular

 • Nasıl Üye olurum?
  Uygulamamızın sağ üst köşesinde bulunan “Üye Ol” butonuna tıklayıp adımları takip ederek üye olabilirsiniz. Üyelik için mail adresinizi girmeniz ve şifre oluşturmanız yeterli olacaktır, aynı zamanda Facebook ve Twitter ile üye ol seçeneklerini de kullanarak kolayca üye olabilirsiniz. Bir kişi yalnızca bir hesap açabilir, birden fazla hesap açma durumlarında politikalarımız gereği hesabınız bloke edilecek ve tüm kazançlarınızı kaybetme riski ile karşılaşacaksınız.
 • Üyelik ücretli mi?
  Uygulamamızda sizlerden hiçbir koşulda ücret talep edilmemektedir.
 • Üyelik iptali nasıl yaparım?
  Üyeliğinizi iptal etmek isterseniz  “Bize Ulaşın” sekmesine tıklayıp üyeliğinizi neden iptal etmek istediğinize dair kısa bir anlatım ile form doldurarak iptal başvurusunda bulunabilirsiniz. En kısa sürede işlemin gerçekleştiğine dair bilgilendirme tarafınıza iletilecek ve tüm kişisel verileriniz sistemden silinecektir.
 • Üyeliğimi dondurabilir miyim?
  Üyeliğinizi dondurmak isterseniz “Bize Ulaşın” sekmesine tıklayıp üyeliğinizi dondurmak istediğinize dair bir form doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Hesabınızı tekrar aktif hale getirmek istediğinizde kazandığınız ceppara’ları da kullanmaya devam edebilirsiniz.
 • Üyelik bilgilerimi nasıl güncellerim?
  “Profilim” menüsünden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.
 • SMS kodu tarafıma ulaşmadı, ne yapmalıyım?
  Öncelikle telefonunuzun açık olduğundan ve uçak modunda olmadığından emin olun.  5dk içerisinde sms kodu cep telefonunuza gelmez ise ikinci kez tekrar deneyin. İkinci denemeden sonra da sms kodu telefonunuza gelmezse “Bize Ulaşın” sekmesinden form doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Telefon numaranızı forma yazmayı unutmayın.
 • Kullanıcı adımı ve şifremi unuttum ne yapmalıyım?
  Ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Giriş Yap” butonunu tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda “kullanıcı adı/şifremi unuttum” linkine tıklayarak sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize kullanıcı adınız ve yeni şifreniz gönderilecektir.
 • Üyelik sözleşmesini kabul etmek zorunda mıyım?
  Kişisel Verilen Korunması Kanunu gereği zorunlu hale getirilen sözleşmelere onay vermeden ve üyelik sözleşmesini kabul etmeden üyelik yapamazsınız.

Anket İle İlgili Sorular

 • Anketlerin takibini nasıl sağlarım?
  anketcepte.com uygulamasını cep telefonundaki aplikasyondan takip ediyorsanız gelen bildirimleri kaçırmamanızı ve uygulamaya sıklıkla giriş yapmanı tavsiye ederiz. Katılım seviyesinin yoğunluğundan kaynaklı anketleri kaçırabilirsiniz. Şayet sadece internet sitesinden giriş yapıyorsanız, e-posta adresini kontrol etmenizi ve yine siteye sıklıkla giriş yapmanız tavsiyemizdir. anketcepte.com uygulamasını Apple ve Android telefonlar için marketten indirebilir ve güvenli bir şekilde anketleri kaçırmadan takip edebilirsiniz.
 • Çok sık anket gelmiyor neden?
  Anketleri sistemimizde kayıtlı olan bilgileriniz doğrultusunda gönderiyoruz. Bilgilerine uygun anketler sistemde tarafınıza tanımlanır.
 • Anketi yarıda bıraktım “ceppara” kazanabilir miyim?
  Yarım bıraktığınız anketler için ceppara kazanamazsınız.
 • Yarım bıraktığım ankete devam edebilir miyim?
  Anketleri tek seferde bitirme zorunluluğunuz yok. Fakat her anketin bir süresi olduğunu unutmayın. Anketin belirlenen süresi dolmamışsa kaldığınız yerden devam edebilir ve tamamladığınızda kazandığınız ceppara hesabınıza aktarılır.
 • Ankete katılıyorum ama uygun bulunmuyorum, neden?
  Her projenin konusuna göre hedef kitle belirlenir ve bu hedef kitle doğrultusunda çalışmanın kotaları oluşturulur. Şayet anketin başında vermiş olduğunuz bilgiler hedef kitleye uygun değil ise kota dışı olur ve ankete katılamazsınız. Fakat üzülmeyin! Yine de ödül olarak bir miktar ceppara hesabınıza aktarılacaktır.
 • Belirtilen proje tarihinden önce projeler ekranımdan kaldırılıyor, neden?
  Belirtilen tarih projenin o projeye sor giriş tarihidir fakat yoğun katılım nedeniyle belirtilen tarihten daha erken bir sürede bitebilir.


Referans Sistemi İle İlgii Sorular

 • Referans Sistemi Nedir?
  Anketlere cevap vererek para kazanmanızın yanı sıra, arkadaşlarınızı davet ederek onların katıldığı anketlerden de para kazanabilirsiniz. Ne kadar çok arkadaşınızı davet ederseniz kazancınız da o oranda artacaktır. Davet ettiğiniz her arkadaşınızın katıldığı anketten kazandığı miktarın %5’i kadar “ceppara” hesabınıza anında aktarılıcaktır.
 • Arkadaşlarımı Nasıl Davet Ederim?
  Üye olduktan sonra sağ üstteki profilim sekmesine tıklayarak “Referans Link Gönder” butonu ile arkadaşlarınıza davet gönderebilirsiniz. Sizin referans linkiniz ile üye olan arkadaşlarınızın katıldığı her anketten +%5 oranında bir “ceppara” ödül olarak hesabınıza aktarılacaktır.


Kişisel Bilgiler İle İlgili Sorular

 • Üye olurken kişisel bilgilerim talep ediliyor, neden?
  Her projenin konusuna göre hedef kitlesi bulunmaktadır ve anket gönderimleri sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda hesabınıza tanımlanmaktadır. Örneğin; yalnızca İstanbul ilinde yaşayan kitle ile görüşülmesi gereken bir anket ise bizim size anketi tanımlamamız için bunu önceden biliyor olmamız gerekmektedir. Sizlere, katılabileceğiniz anketlerin doğru bir şekilde gönderimleri için cinsiyet, yaş, il vb. bilgileri önceden bilmemiz önemlidir. Aksi takdirde sürekli uygun olmadığınız anketler ile karşılaşmak durumunda kalır ve yalnızca küçük katılım ödülleri almak durumda kalırsınız.
 • Kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliği.
  Üyelik aşamasında girmiş olduğunuz kişisel bilgileriniz K.V.K.K (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu) gereği 3. kişi ve kurumlar ile asla paylaşılmaz. Katıldığınız anketlerde verdiğiniz bilgiler yalnızca istatistiki veri üretmek amaçlı alınır.


Aile Üyeliği İle İlgili Sorular

 • Aile üyeliği nedir?
  Anketcepte üyeliğin üzerinden 35 yaş ve üzeri aile üyelerini sisteme kaydederek, onların tercihleri, demografik bilgileri ve ilgi alanlarına göre tanımlanan anketlere senin üyeliğin üzerinden cevap vermelerini sağladığımız ve sana extra kazanç olanağı sunan bir sistemdir.
 • Aile üyeliği şartı nedir?
  Aile üyeliğine aynı evde yaşadığın 35 yaş ve üzeri bir bireyi kaydedebilirsin. Şayet aynı evde yaşamıyorsan Aile üyeliği için tanımlanan anket belli bir süre profilinde açık kalacağı için cevaplama şansın azalacaktır. Kaydedeceğin bu kişinin daha önce Anketcepte üyeliği bulunmaması gerekmektedir
 • Aile üyeliği için yaş sınırı nedir?
  Aile üyeliği sistemine ekleyeceğin bireyin en az 35 yaşında olması beklenmektedir. Üst yaş sınırı ise 75 yaştır.
 • Aile üyelerimi kayıt etmek zorunda mıyım?
  Aile üyeliği sistemi tamamen opsiyoneldir. Bu sistem sizin daha fazla ceppara kazanmanızı sağlamak için geliştirilmiştir. Şayet herhangi bir aile üyesini eklemek istemezseniz bu sizin tasarrufunuzdadır.
 • Aile üyeliği için tanımlanan anketi kim cevaplayacak?
  Aile üyeliği sistemine gönderilen anketi tanımlanan kişinin cevaplaması gerekmektedir. Anket kim için geldi ise telefon o kişiye verilmeli ve o kişinin sorulara cevap vermesi gerekmektedir.
 • Aile üyeliğinde Ceppara kazanımı nasıl olacak?
  Aile üyeliği sistemi tamamen opsiyoneldir. Bu sistem sizin daha fazla ceppara kazanmanızı sağlamak için geliştirilmiştir. Şayet herhangi bir aile üyesini eklemek istemezseniz bu sizin tasarrufunuzdadır.
 • Aile üyesine gelen anketi ben cevaplarsam ne olur?
  Aile üyesi için tanımlanan anket, kişinin profil bilgileri esas alınarak alınarak gönderildiği için cevaplamayı tanımlanan kişinin yapması gerekmektedir. Tanımlanan kişinin cevaplamadığı durum tespitinde kazandığınız cepparalar silinir ve üyeliğiniz süresiz iptal edilir.
 • Aile üyeliğinden nasıl çıkarım?
  Kayıt altına alınan kişinin üyeliğini iptal etmek istersen profilinde bulunan “Aile üyeleri” menüsüne girerek ilgili alanda aile üyeliğinden “kaldır” butonunu kullanarak üyelik silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Aile üyeliğinden çıktığımda cepparalarım silinir mi ?
  Aile üyeliği sistemine tanımlamış olduğunuz kişinin üyeliğini iptal etmek isterseniz aile üyenizden kazanmış olduğunuz miktar kadar ceppara hesabınızdan silinecektir.